Walentynki 2020

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

W piątek 14 lutego 2020r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Walentynki”.  Przedszkolaki  wraz z wychowawczyniami tego dnia ubrała się na czerwono  i tym samym zapoczątkowała ten dzień we wspaniale i miłe wrażenia. Z tej okazji udekorowaliśmy również salę i gazetkę czerwonymi serduszkami oraz walentynkami, a także zapoznaliśmy się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych.

Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. W tym dniu dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence „Smerfy”,  Taniec  przytulaniec”, układały walentynkowe serduszka, rozwiązywały zagadki pt. „Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?”, Były quizy i konkursy, wykonały walentynkę, aby później móc ją podarować ukochanej osobie. Słodkim akcentem był pyszny „ serduszkowy” lizaczek, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu z radością uczestniczyły we wspólnych zabawach.