Dzień Niebieski

28.04.2017r. Dzień Niebieski w Przedszkolu „Pod Lipami”

W tym dniu dzieci ubrane w kolor niebieski przyszły do przedszkola. Tematem dominującym w tym dniu, w podejmowanych działaniach z dziećmi była woda, sposób jej wykorzystania w życiu codziennym. Dzieci przypomniały sobie na czym polega obieg wody w przyrodzie, oraz przeprowadzały różne doświadczenia i zabawy z wodą. Podczas nich dowiedziały się między innymi :  jakie przedmioty pływają, a jakie toną, jaki smak ma woda, oraz dlaczego trzeba ją oszczędzać i w jaki sposób. Dzieci z bardzo dużym zaangażowaniem udzielały się podczas zabaw badawczych z wodą i zrozumiały, że na nich ciąży już odpowiedzialność za oszczędzanie i ochronę czystości wody , tak by nigdy im jej nie zabrakło. Następnie śpiewały, pokazywały niebieskie zabawki, piły niebieski napój, dmuchały przez słomkę kropelki wody, układały puzzle, rozwiązywały zagadki. W dalszej części dnia dzieci kolorowały postacie Smerfów, tak więc wszystko tego dnia było niebieskie. Dzień Niebieski  i zabawy z wodą na pewno pozostaną w ich pamięci.