NIEBIESKIE IGRZYSKA

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

W dniu 18 kwietnia 2023 nasze przedszkole brało udział po raz pierwszy w Niebieskich Igrzyskach. Pomysłodawcą igrzysk jest Fundacja-Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Wiodącym kolorem całego wydarzenia jest kolor niebieski  jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Dzieci wzięły udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Dołączyliśmy do tej akcji, aby pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami i możemy osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości.