DZIEŃ PIŻAMY

Dnia 27 października w naszym przedszkolu odbyła się akcja charytatywna pod hasłem „Dzień Piżamy”. Pomysłodawcą działania jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci, które chorują lub chorowały na nowotwór. Tego dnia wszyscy w placówce ubrani byli w piżamy, szlafroki i puchate kapcie. Piżama to standardowe ubranie chorych dzieci przebywających w szpitalach. Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych zabawach. W całej akcji najistotniejszym celem było rozwijanie wrażliwości i empatii wśród przedszkolaków oraz pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie datków na najpotrzebniejsze dla nich rzeczy. Dzieci dowiedziały się także, że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz że warto pomagać innym.